Noslēdzies 1.kārtas projektu konkurss

“Vienā projektu iesniegumu konkursa kārtā iesniegts lielākais projektu skaits un pieprasītais finansējums ir daudz lielāks, kā pieejamais”, ziņo biedrības “Ropažu Garkalnes partnerība” administratīvā vadītāja Eva Haberkorne – Vimba. Projektu iesniegšana noslēgusies.

Kopumā, finansējuma pieprasījumam biedrība saņēmusi 37 projektu iesniegumus. Uzņēmējdarbības attīstībai saņemti 11 iesniegumi – gan no jauniem, gan esošiem uzņēmumiem, savukārt, sabiedrisko aktivitāšu un infrastruktūras attīstība paredzēta 26 projektos. Projektu pieņemšanas laiks LEADER projektu konkursā VRG biedrībā “Ropažu Garkalnes partnerība” ir noslēdzies, tāpat noslēdzies vērtēšanas process.

Šajā konkursa kārtā tika izsludinātas 5 rīcības ar kopējo finansējumu 479 015,15 eiro, bet pieprasīti tika834845,14 eiro. Gan izsludinātā, gan pieprasītā finansējuma summas ir lielākās vienā finansējumu kārtā, ko partnerība līdz šim pieredzējusi.

Esam saņēmuši 37 projektu pieteikumus, kas mūsu nelielajai teritorijai, ir ļoti daudz. Projekti sagatavoti vidēji labi, daudz projektiem tiek pieprasītanepieciešamā papildus informācija, kas nav norādīta projektu pieteikumos. Projekti tiek vērtēti atbilstoši noteiktajiem projektā paredzētās rīcības kritērijiem, kur viens no galvenajiem ir atbilstība stratēģijai.

Atbalstam uzņēmējdarbības uzsākšanai ar 5 projektiem pieprasīts 117 948.28 eiro finansējums, taču pieejams – 131729,17 eiro;atbalsts uzņēmējdarbības paplašināšanai ar 6 projektiem pieprasīts 174 376.65 eiro apmērā, bet pieejams – 131729,1 eiro; atbalstam sabiedrisko aktivitāšu veicināšanai ar 15 projektiem pieprasīti 196 786.23 eiro, bet  pieejami vien 50 296,5 eiro.  3 812.77 eiro apmērā, ar vienu projektu pieprasīts atbalsts jauniešu aktivitāšu veicināšanai, taču pieejams bija 21 555,68 eiro, savukārt atbalstam publiskas infrastruktūras attīstībai izsludināts 143 704,54 eiro finansējums, kur ar 10 projektiem pieprasīti 341 921.21 eiro.

Ropažu novada pašvaldība un Garkalnes novada pašvaldība ir pretendentu lokā un pieteikusies finansējumam ar vairākiem projektu iesniegumiem. Tie paredz iegādāties ūdens bumbas un piepūšamās atrakcijas bērniem, izveidot “Skeitparku” Zaķumuižas ciemā, ar gājēju ceļiem labiekārtot Ropažu muižas parku, kā arī izveidot sabiedriskā transporta apgriešanās laukumu Silakroga ciemā un pilnveidot veloceliņus un gājēju celiņus Garkalnes novadā. Ropažu novada pašvaldībā saņemti arī iesniegumi pēc līdzfinansējuma no nevalstiskajām organizācijām. “Tika iesniegti četri iesniegumi par līdzfinansējumu un dome ir visus atbalstījusi” apstiprina Ropažu novada attīstības daļas vadītājs Valdis Valtenbergs, piebilstot – “Pieejamo atbalsta finansējumu mēs būtu vēlējušies lielāku, kā arī būtu vēlējušies lielāku aktivitāti no Ropažu novada uzņēmēju un jauniešu puses. Kad būs 2. kārta jeb atkārtots uzsaukums par neizmantoto summu, ceram ka jauniešus izdosies aktivizēt”.

Iedzīvotāju iniciatīva sabiedrisko projektu sagatavošanā ir pietiekama. Gribētos, lai arī tādu ciematu kā Kākciems un Augšciems un Makstenieki iedzīvotāji sasparotos un uzdrošinātos rakstīt projektu. Noteikti sagaidām lielāku uzņēmumu aktivitāti, gan iedzīvotāju, kuri plāno kļūt par uzņēmējiem. Arī to, kuri jau kaut ko dara, bet varētu darīt vairāk un plašāk” vēstī Haberkorne – Vimba, kura pieņemot projektu iesniegumus novērojusi, ka: “Bija vairāki uzņēmēji, kas nāca uz konsultācijām, bet projektus neiesniedza. Vai pietrūka drosmes, finansējums vai apstājās kādi darbi pie būvniecību plānošanas un dokumentu saskaņošanas, to grūti pateikt”.

2016. gada 9. martā ar Zemkopības ministrijas lēmumu tika apstiprināta biedrības “Ropažu Garkalnes partnerība” Padomes sēdē apstiprināta Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģija (SVVA  stratēģija) 2014. – 2020. gadam. Stratēģija ir detalizēts attīstības plānošanas dokuments, ko izstrādājusi un apstiprinājusi vietējā rīcības grupa (VRG) jeb Partnerība, balstoties uz lauku iedzīvotāju vajadzībām, un saskaņojusi tās ar kopējām attīstības prioritātēm noteiktā teritorijā. Ar šo lēmumu VRG – biedrībai “Ropažu Garkalnes partnerība” tika piešķirts atbalsts Stratēģijas īstenošanai 563 547,23 eiro apmērā un tiesības izsludināt LEADER projektu konkursa 1. kārtu.

 

 

Līdzīgi raksti

17Sep
2021.gada 25.augustā ir apstiprināta Ropažu un Garkalnes partnerības Stratēģija pārejas periodam (2021.-2022.). Stratēģijas īstenošanai piešķirts finansējums 175 173.19 EUR apmērā. Pārejas... Lasīt vairāk
15Sep
Noslēdzies četru dienu pieredzes apmaiņas brauciens uz Īriju un Ziemeļīriju, kur devās 10 cilvēku liela grupa (uzņēmēji un nozares profesionāļi) no... Lasīt vairāk
8Sep
Atvasara tuvojas ar rudenīgi dzestriem rītiem un saulainām, siltām dienām – īstais laiks posties uz tirgu! Pirmais Ropažu novada uzņēmēju tirdziņš... Lasīt vairāk
20Aug
Ropažu novadā un Salaspils novadā “Mājas kafejnīcās” aicinām viesoties un mieloties 4. septembrī, kad “piena upes tecēs ķīseļa krastos”. Šogad, no... Lasīt vairāk