GaRo_ZA 2020 tiešsaistē uzrāda apmeklētāju rekordu!

GaRo_ZA 2020 tiešsaistē uzrāda apmeklētāju rekordu!

4.novembrī tiešsaistē notika ceturtā Ropažu un Garkalnes pārnovadu uzņēmēju konference “GaRo_ZA 2020”. Valstī noteikto pulcēšanās ierobežojumu dēļ, GaRo_ZAs organizētāji pieņēma izaicinājumu koordinēt pasākumu attālināti. Ropažu bibliotēkas telpas tika pārvērstas mājīgā studijā. Tiešsaisti prasmīgi vadīja novadnieks – Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

“GaRo_ZA 2020” galvenā tēma bija uzņēmējdarbība pandēmijas laikā. Tiešraides pirmajā daļā piedalījās četri dažādu nozaru Garkalnes un Ropažu novadu uzņēmēji: Ieva Meijere — viesu nama “Sauleskalns” saimniece, Terēza Luksa-Sigate, sojas vaska sveču radītāja “TL-Candles”, arktisko paliju audzētājs Lauris Apsis (“Blue circle”) un Baiba Armana –  “333 trases” mārketinga vadītāja.

Diskusijas laikā atklājās, ka, spītējot grūtībām, vietējiem uzņēmējiem šis periods sekmējis gan jaunu produktu un pakalpojumu rašanos, mārketinga stratēģijas pārskatīšanu jeb pievēršanos e-komercijai, gan pilnīgu tirgus pārorientāciju. Galvenās atziņas: ir svarīgi nekad nepadoties! Neviens neteica, ka uzņēmējdarbībā būs viegli! Krīzes situācija dod spēju ātri mobilizēties un pārorientēties. Veidojiet uzkrājumus! Uzturiet labas attiecības ar vietējiem!

Tiešraides otrajā daļā uzstājās investīciju baņķieris un uzņēmējs Ģirts Rungainis. Ģ.Rungaiņa kungs runas laikā pauda tiešu un drosmīgu viedokli par pandēmijas ietekmi, uzņēmējdarbības fokusu nākotnē, Pierīgas novadu attīstības iespējām u.c. tēmām.

Raugoties no vēsturiskās perspektīvas, globālās pandēmijas neatstāj ilgstošas sekas. Satricinājumi atstāj nelielu ietekmi uz infrastruktūru, “atsijā” vājus uzņēmumus un ļauj attīstīties jauniem produktiem, pakalpojumiem, iecerēm. Pēc Ģ.Rungaiņa domām par iziešanu no pandēmijas krīzes varēsim runāt 2022.gadā.

Uzņēmumiem ir svarīgi orientēties uz eksportu Rietumvalstīs – pārtikušo Eiropu un pasaules tirgiem, kur ir liela konkurence un iespējas. Uzņēmējs aicina meklēt jaunas idejas un atgādina, ka “kokapstrādes nozare un lauksaimniecības produkti mūs saulītē neiznesīs”. Tāpēc ir svarīgi meklēt tehnoloģiskās nišas, pakalpojumus, ko var sniegt uzņēmumiem Eiropā – datu bāzes, pētījumus medicīnā u.c. Runājot par izglītību, Ģ.Rungainis aicina vecākus orientēt jauniešus mācīties eksaktās un dabas zinības, kā arī valodas.

Tiešsaistes noslēgumā “GaRo_ZA 2020” klausītājus uzrunāja biznesa augstskolas “Turība” īpašnieks un LTRK valdes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis. Uzņēmējs pauda LTRK viedokli par aktuālajām izmaiņām nodokļu sistēmā, uzsvēra, ka krīzes apstākļos nedrīkst uzlikt papildus nodokļu slogu uzņēmējiem, kā arī pauda atbalstu mikrouzņēmuma nodokļa saglabāšanai. “Stutēt visus, kas rosās!”, bija A.Rostovska aicinājums gan valstiskā, gan vietējā līmenī.

Pasākuma organizācija online režīmā sevi attaisnoja –  tiešsaistes skatītāju skaits pārspēja iepriekšējo gadu klātienes apmeklētāju skaitu. Tiešraides “GaRo_ZA 2020” ieraksts ir pieejams Latvijas tirdzniecības un rūpniecības (LTRK) Youtube kanālā.

“GaRo_ZAs 2020” organizatoru komanda: biedrība “Ropažu Garkalnes partnerība” un “Ropažu novada uzņēmēji”, izsaka paldies visiem atbalstītājiem, tajā skaitā Ropažu novada domei, Garkalnes novada domei un Ropažu novada bibliotēkai.

Rakstu sagatavoja Jana Mihailova

“Ropažu Garkalnes partnerība”

Līdzīgi raksti

17Sep
2021.gada 25.augustā ir apstiprināta Ropažu un Garkalnes partnerības Stratēģija pārejas periodam (2021.-2022.). Stratēģijas īstenošanai piešķirts finansējums 175 173.19 EUR apmērā. Pārejas... Lasīt vairāk
15Sep
Noslēdzies četru dienu pieredzes apmaiņas brauciens uz Īriju un Ziemeļīriju, kur devās 10 cilvēku liela grupa (uzņēmēji un nozares profesionāļi) no... Lasīt vairāk
8Sep
Atvasara tuvojas ar rudenīgi dzestriem rītiem un saulainām, siltām dienām – īstais laiks posties uz tirgu! Pirmais Ropažu novada uzņēmēju tirdziņš... Lasīt vairāk
20Aug
Ropažu novadā un Salaspils novadā “Mājas kafejnīcās” aicinām viesoties un mieloties 4. septembrī, kad “piena upes tecēs ķīseļa krastos”. Šogad, no... Lasīt vairāk